کش مینی لوپ چیست

کش مینی لوپ چیست ؟

کش مینی لوپ چیست ؟

کش مینی لوپ وسیله ای برای تمرینات مقاومتی است که در اکثر  رشته های ورزشی کاربرد دارد.کش های ورزشی به باندهای مقاومت هم شناخته می شوند.

تمرین  با کش مینی لو پ باعث می شود که حرکات ورزشی دشوارتر شوند و باعث می شود که عضلات بیشتری درگیر شوند و فشار بیشتری بر عضلات وارد شود و همین امر باعث مقاومت بدن و تقویت عضلات می شود.

کش  لوپ یک باند ورزشی است که دو طرف آن بسته می باشد و خاصیت کشسانی دارد و برای تقویت عضلات استفاده می شود . کش لوپ برای تمرینات کششی و انقباضی مورد استفاده قرار می گیرد.

از کش مقاومتی می توان در باشگاه و خانه به راحتی استفاده کرد.

کش های مینی لوپ دو نوع هستند :

1.کش  لوپ از جنس لاتکس

2.کش  لوپ از جنس پارچه

انواع کش های مینی لوپ  :

  • کش های مینی لوپ از جنس لاتکس دارای هشت مقاومت می باشد که مقاومت و کشسانی آنها در هر رنگ متفاوت می باشد که عبارتند از :

زرد مقاومت خیلی ضعیف

صورتی مقاومت نسبتا ضعیف

سبز مقاومت ضعیف

قرمز مقاومت متوسط رو به ضعیف

بنفش مقاومت متوسط

آبی مقاومت نسبتا قوی

طوسی مقاومت قوی

مشکی مقاومت خیلی قوی

کش مینی لوپ برند تراباند 25 سانت طول و 5 سانت عرض دارد . اگر  مینی لوپ لاتکس در برابر بخار یا حرارت قرار بگیرد از کیفیت آن کاسته می شود.

 

  • کش های مینی لوپ پارچه ای از پارچه مقاوم تهیه شده که قابل شستشو می باشد .کش های مینی لوپ پارچه ای برند روگ دارای پنج مقاومت می باشند که عبارتند از :

صورتی مقاومت ضعیف

آبی مقاومت نسبتا ضعیف

بنفش مقاومت متوسط

طوسی مقاومت قوی

مشکی مقاومت خیلی قوی

تمرینات ورزشی با کش  لوپ : 

 

1.حرکت جلوبازو  :

ابتدا کش مینی لوپ را دور مچ دست خود قرار دهید و دست را در کنار بدن خود نگه دارید سپس آرنج خود را خم کرده و مچ دست را به جلوی بازوی خود بیاورید، کش مینی لوپ در مقابل خم شدن دست مقاومت ایجاد می کند و فشار به بازو وارد می شود که سبب تقویت عضلات بازو می شود که این تمرین را باید با هردو دست انجام دهید . این تمرین را در3 ست 12 تایی انجام دهید.

 

 

2.حرکت پا  :

ابتدا کش مینی لوپ را دور مچ پای خود قرار دهید سپس پای راست را از پای چپ دور

کرده و به خارج بکشید باید در قسمت خارجی ران فشار را احساس کنید ، این حرکت را با پای مخالف نیز انجام دهید.این تمرین را در 3 ست 10 تایی انجام دهید.

3.حرکت اسکوات  :

در این حرکت ابتدا کش  را دور ران خود قرار دهید  سپس  حرکت اسکوات را انجام دهید به صورتی که فشاررا در عضلات پا احساس کنید. این تمرین را در 3 ست 10 تایی انجام دهید.

4.فرم دهی باسن :

در این حرکت ابتدا کش  را دور ران خود قرار دهید سپس دودست خود  و زانوهای خود را روی زمین قرار دهید حتما سر خود را به سمت پایین بگیرید سپس یک پای خودرا به سمت بالا بکشید به صورتی که در عضلات  پشت ران کشش را احساس کنید .این تمرین را در 3 ست 12 تایی انجام دهید.

کش مینی لوپ چیست

مزایای تمرین با کش استقامتی  :

 از مهمترین مزیت های کش مینی لوپ این است که حمل و نقل آن بسیار آسان است و فضای خیلی کمی را اشغال می کند . اگر وقت این را ندارید که به باشگاه بروید کش های استقامتی وسیله ای خوب برای تمرینات ورزشی هستند.

تمرین با کش های لوپ ماهیچه ها را تقویت می کند. تکرار تمرین با کش های مقاومتی باعث سازگاری ماهیچه ها می شود که سلامت فرد را تامین می کند.

از کش های  لوپ در درمان هم استفاده می شود ، مخصوصا در توان بخشی مانند آرتروز زانو.

تمرین با کش های استقامتی باعث می شود که در زمان تمرین به بخش هایی از عضلات بدن فشار وارد می شود که باعث رشد عضلات می گردد. همچنین موجب افزایش میزان گردش خون می شود.

هر فردی با هر سن و جنسیتی به راحتی می تواند با توجه به سیستم بدنی خود مقاومت مناسب را تهیه کند .

با استفاده از  مینی لوپ می توان یک یا چند قسمت بدن را در یک زمان در فضای کوچک تمرین داد.

کش های مقاومتی به دلیل اینکه مزیتهای زیادی دارد برای تمرین های مختلف پیشنهاد می شوند .زمانیکه از مینی لوپ استفاده می کنید تعادلتان بیشتر می شود ، ماهیچه ها تقویت می شوند.

برای تمرین با کش های مقاومتی می توانید از مقاومت ضعیف که رنگ زرد است شروع کنید و به تدریج مقاومت آن را افزایش دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!